Plan B zakłada, że rok 2021 będzie największym rokiem dla Bitcoina

Plan B wydaje się być dość pewny swojego modelu zapasów do przepływu (S2F). Przewiduje on, że Bitcoin osiągnie sześciocyfrową cenę 100.000 dolarów do 2021 roku i jest gotów trzymać się tej prognozy bez względu na wszystko.

Plan B uważa, że jego własne przewidywania

Cena bitcoinu wynosi obecnie 15.600 dolarów. Waluta była w stałym biegu byków przez ostatnie półtora miesiąca, i wygląda na to, że nic nie przywróciło tej waluty. Bitcoin prawdopodobnie nadal będzie dodawać do swojej ceny, ponieważ może utrzymać ten impet w górę.

Wciąż jednak trudno sobie wyobrazić, że Bitcoin może dodać kolejne 85.000 dolarów do swojej ceny w ciągu 13 miesięcy. Chociaż wszyscy chcielibyśmy sobie wyobrazić, że tak się stanie, to jest to kolejna rzecz, której można się spodziewać.

W przeszłości wiele osób – od Johna McAfee’a do innych – sugerowało, że do tej pory Bitcoin miał być znacznie większy niż jest, a żadna z tych prognoz się nie spełniła, więc dlaczego ten miałby wejść w sferę rzeczywistości?

Jak wszyscy wiemy do tej pory, Bitcoin jest bardzo nieprzewidywalny, a ogromnym błędem byłoby założenie, że sprawy nie będą się układać po stronie aktywów lub że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Plan B wydaje się odsuwać te pomysły na bok i jest niezwykle pewny siebie w tym, co mówi. Twierdzi, że do grudnia przyszłego roku aktywa będą sprzedawane za kwotę od 100 tys. do 28 tys. dolarów.

W ostatnim tweecie pisze:

Ludzie pytają, czy nadal wierzę w mój model. Żeby było jasne: Nie mam żadnych wątpliwości, że Bitcoin S2FX jest poprawny i Bitcoin będzie stuknąć $100K – $288K przed grudniem 2021 roku. W rzeczywistości, mam nowe dane, które potwierdzają, że niedobór dostaw jest rzeczywisty. IMO, 2021 będzie spektakularny. Nie porady finansowe!

Zmniejszenie wydarzeń o połowę czyni dużą różnicę

Big klincher za Plan B i jego model przepływu zapasów jest to, że obaj starają się przewidzieć cenę bitcoin na podstawie jego pozostałej podaży. Mówi on, że Bitcoin będzie ponosić kilka kolejnych pół cięć zanim skończy się, co oznacza, że nagrody będą konsekwentnie obniżane o połowę co około cztery lata.

To sprawi, że waluta stanie się rzadsza i ostatecznie spowoduje wzrost popytu na podstawowe cyfrowe aktywa na świecie. To, w połączeniu z rosnącymi skutkami inflacji, prawdopodobnie spowoduje wzrost cen bitcoinów bardziej niż ktokolwiek początkowo uważał to za możliwe.

W przeważającej części, model wydaje się mieć pewne podstawy, biorąc pod uwagę, że każde obniżenie o połowę w bitcoin’s krótkiej, ale znaczącej historii, doprowadziło do dużych wahań cen. W czasie drugiej połowy Bitcoin’a, aktywa były przedmiotem obrotu za około 640 dolarów. Około półtora roku później, waluta osiągnęła swój wszechczasowy haj w wysokości około 20.000 dolarów za jednostkę.